Manapság, amikor az önmegvalósítás hódít tért mindenek fölött, egyre inkább elmagányosodik sok ember. Honnan ered az elmagányosodás, és mit takar? Az ezerkilencszázas évek elején Franz Kafka által, már akkor társadalmi problémaként címkézett, elidegenedés, mint a civilizáció velejárója jelenik meg. Azóta is társadalomkutatók vizsgálják, mint általános problémát.
Mára ez az egyes emberek, nagyon is kézzel fogható gondjává vált, ami megakadályozza párkapcsolataik, családalapításuk, boldogságuk megélését. Ezt a cikksorozatot kifejezetten nőknek, nőkről írom. Azt hiszem sok újat nem mondok, bár talán az a régi értékrend, ami összetartotta a szüleim, nagyszüleim házasságát, a mostani fiataloknak lehet akár teljesen új is.
Lassan harminc éve asztrológiával foglalkozom, ami sok ember életébe enged és engedett betekintést.
Tapasztalataim szerint egyre nagyobb azok száma, akik párkapcsolati gondokkal küzdenek, és nincs előttük használható családi minta, vagy ha van, akkor komoly értelmezési, adaptálási gondokkal küzdenek.
Nagyon rövid idő alatt megváltozott a nők helyzete, és ezzel együtt a gondolkodásmódja is. A család fogalma a fiatal, karriert építő nők körében átmenetileg devalválódik, majd harmincas – negyvenes éveiket elérve újra fölértékelődik, de az addig kialakult életvitel a kapcsolatok fönntartását majdnem ellehetetleníti.
Manapság már a második, olyan generáció érte el a harmincas éveit, amelynek tagjai nehezen értik meg a családnak még a fogalmát is. Sajnos egyre gyakrabban látom, hogy a boldogság egymáson való számonkérése, a gyermekszülés projektté való degradálása, és az individuális szabadság mindenek fölött való istenítése a család kialakulását is megakadályozza.
Sajnos tudomásul kell vennünk, hogy a család tekintélye – ha csak nem teszünk valamit ellene – komolyan hanyatlik.